logo

مقالات دندانپزشکی

مراقبت های لازم پس از انجام ایمپلنت چیست؟

پس از جراجی ایمپلنت مدت یک روز از زدن مسواک باید پرهیز شود و بهتر است روز بعد از عمل دهان با دهان شویه برای چندروز شست و شو شود.از برس های بین دندانی، نخ دندان، مسواک و ترجیحا خمیر دندانهای مخصوص ایمپلنت استفاده شود. از خوردن قهوه و نوشیدن چای در سه روز اول پرهیز شود

ادامه مطلب

فرنوم چسبنده باعث ایجاد دیاستم (فاصله) بین دو دندان سانترال بالا شده است با حذف این فرنوم چسبنده ، دیگر عاملی برای جدایی دو دندان وجود ندارد و بیمار می تواند تحت درمانهای ارتودنسی و زیبایی قرار بگیرد.
البته امروزه ما این جراحی را بوسیله لیزر دایود ، بدون بی حسی، بدون بخیه و خونریزی و دوره ترمیم بسیار کوتاه (چند روزه) بدون درد در مطبمان که مجهز به دستگاه لیزر است انجام میدهیم.

ادامه مطلب

حتی اگر دندان عقل نهفته هیچ درد یا مشکلی برایتان ایجاد نکند، باید آن را کشید، زیرا در زمانی دیگر مشکل ساز خواهد بود. شایع ترین دلایل آن عفونت، پوسیدگی و فشار آوردن به سایر دندان هاست.

ادامه مطلب

گرافی های دندانپزشکی به هیچ عنوان بر سلامت جنین تاثیرگذار نیستند اما چرا؟ نخست آنکه این گرافیها تنها محدود به محیط دهان هستند و تهیه آنها در مقایسه با سایر انواع گرافیها مستلزم میزان بسیار کمتری اشعه میباشد که در تصویر بالا ملاحظه میکنید. دیگر آنکه با کمک تجهیزات پیشرفته امروزه نظیر تکنیکهای دیجیتال, فیلمهای پر سرعت و فیلترهای قدرتمند و تکنیکهای مخصوص مادران باردار, حتی این دوز مورد نیاز نیز در پایینترین حد ممکن خود قرار میگیرد. از سوی دیگر متخصصان درمان ریشه در اینگونه موارد کمترین تعداد تصاویر ممکن مورد نیاز را تهیه میکنند. اما تهیه چه تعداد گرافی در محدوده مجاز قرار دارد؟ دکتر الناز خشند دندانپزشك جراح و متخصص بيماريهاى لثه ايمپلنتولوژيست

ادامه مطلب

زبان جغرافیایی شرایطی است که بدلیل ظاهر شبیه نقشه جغرافیایی به این نام خوانده میشود . حدود یک تا سه درصد جمعیت به آن مبتلا هستند .در هر سنی میتواند بروز کند .گاهی در همراهی با زبان شیار دار دیده میشود .تنها توصیه پرهیز از غذاهای تند و ترش است .گاهی میتوان یک بی حس کننده موضعی تجویز نمود.

ادامه مطلب
تلفن جهت تماس ضروری

09198000453 | 02122797612
ef_khoshand@yahoo.com

در صورت تماس میتوانید به شماره تماس بالا از ساعت 9 ال 21 تماس بگیرید.

اطلاعات مفید

یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 12:00 الی 19:00
شنبه، سه شنبه، پنجشنبه و جمعه هر هفته تعطیل

09198000453 | 02122797612
ef_khoshand@yahoo.com

تهران،خیابان شریعتی، خیابان دولت (کلاهدوز)، بین بلوار کاوه و چهارراه قنات، پلاک ۲۸۷، ساختمان ۲۸۰، طبقه همکف ، واحد۳